Jak doświetlić niewielki i ciemny pokój?

Nasze mieszkanie może być różne – małe, przestronne, ciemne czy jasne. Wszystko zależy po prostu od tego, jak lubimy, na co możemy sobie pozwolić i na co nas stać. Dlatego możemy w odpowiedni i niezbyt drogi sposób zmienić wygląd swojego pokoju. Warto to zrobić zwłaszcza wtedy, gdy jest on niedoświetlony i bardzo ciemny. Zobacz, co zrobić, by rozjaśnić nieco wnętrze.

Postaw na jasne wnętrze!

By pomieszczenie wydawało się być bardziej oświetlone – zmień jego kolor. Jasne barwy znakomicie sprawdzają się w niewielkich wnętrzach – biel, w chłodnym odcieniu doda powagi. Jeśli nie lubisz tak jasnych kolorów jak biały czy gołębi szary, to wybierz pastele. Możesz również postawić na cytrynowy żółty lub jasny błękit, który będzie sprawiał, że wnętrze nabierze nieco niebiańskiego charakteru.

Jak rozświetlić ciemne pomieszczenie?

Oprócz tego postaw na jasne podłogi – delikatne, stonowane panele czy drewno to strzał w 10. Jasny buk czy sosna to idealne rozwiązanie. Warto również zainwestować w błyszczące płytki ceramiczne, które odbiją światło.

Nowe lampy i oświetlenie

Idealnym rozwiązaniem jest też inwestycja w nowe oświetlenie. Jeśli nie mamy możliwości naturalnie doświetlić pomieszczenia np. poprzez okna. Warto więc postawić na inny rodzaj oświetlenia – sztuczne. Świetnie sprawdzi się model górny, np. kinkiety czy żyrandole. To znakomity sposób, by uzyskać idealny efekt we wnętrzu. Można również postawić na małe lampy, jak stołowe czy biurkowe oraz świece i świeczniki. Zapewniają romantyczny efekt! Zobacz najciekawsze produkty: http://www.okazje.info.pl/dom-i-ogrod/lampy-sufitowe/.