Spraw, aby lampy i abażury lśniły czystością

Porządki w sypialni są niezwykle ważne, bo nie tylko pościel, ale przede wszystkim czystość zapewni nam 100% komfortowego snu. Zwykle w ferworze sprzątania zapominamy o wyczyszczeniu abażurów. To duży błąd, ponieważ bardzo szybko pokrywają się one warstwą kurzu, którą później wdychamy. Na szczęście możemy łatwo je odświeżyć za pomocą poniższych sposobów, a dla poszukiwaczy polecamy stylowe abażury na Okazje.info.

abażur

Płócienny abażur

Posiadacz płóciennego abażuru powinien sprawdzić, czy można go myć. Jeśli tak, może użyć do czyszczenia letniej wody z delikatnym środkiem piorącym. Później trzeba dokładnie wypłukać i starannie wysuszyć abażur, najlepiej na powietrzu, aby nie powstały smugi. Jeśli czyszczenie w ten sposób jest zabronione, należy poprzestać na jego dokładnym odkurzeniu.

Abażur z chintzu

Chintz to sztywna tkanina, powleczona warstwą wosku. Abażury wykonane z tego materiału. często mają kolorowy nadruk, który świetnie ożywia wnętrze. Przed wyczyszczeniem abażuru, należy sprawdzić, czy można go umyć. Jeśli nie, to należy dokładnie usunąć kurz za pomocą wilgotnej gąbki, a później przetrzeć na sucho szmatką z irchy.

Abażur z pergaminu

Delikatny abażur z pergaminu nie lubi wody ani środków czyszczących. Do jego czyszczenia nadaje się tylko gumowa ściereczka lub miękka gumka do ołówków.

Czyszczenie żarówek

Żarówki dobrze jest raz na jakiś czas wykręcić i porządnie przetrzeć wacikiem nasączonym alkoholem. Następnie należy poczekać, aż wyschną.