Wybieramy lampę do pokoju dziecięcego

Wybierając lampę do pokoju dziecięcego, powinniśmy wziąć pod uwagę wiek oraz potrzeby naszej pociechy. Należy skupić się na dobrym oświetleniu ogólnym oraz punktowym do nauki. Koniecznie należy zadbać o to, aby wybrany sprzęt spełniał normy oraz posiadał odpowiedni atest. Ponadto trzeba zastanowić się nad tym, w którym miejscu dziecko spędza najwięcej czasu i tam umieścić dodatkowe oświetlenie.

Lampki dla mniejszych dzieci

Kolorowa lampka z motywem ulubionej bajki na pewno spodoba się małemu dziecku. W sprzedaży znajduje się też mnóstwo innych, zachwycających modeli w przeróżnych wzorach i kształtach. Piękne i niedrogie lampy dla dzieci znajdziemy tutaj: http://www.okazje.info.pl/dla-dziecka/lampy-dla-dzieci/. Dobrym wyborem będzie też lampa w jasnej lub pastelowej tonacji, do którego warto zamontować energooszczędne żarówki o ciepłej barwie. W sklepach jest dostępnych mnóstwo efektownych lamp, które łatwo dopasować do wyglądu pokoju. Małe dzieci poczują się bezpiecznie, jeśli w pobliżu łóżka umieścimy niewielką lampkę. np. w kształcie zwierzątka. Możemy także powiesić kinkiet nad ulubionym obrazem lub  plakatem.Natomiast niemowlęciu na pewno spodoba się bajkowy projektor, który zainteresuje smyka i pomoże mu spokojnie zasnąć.

Lampa projektor dla małych dzieci

Pinterest.com

Lampki dla starszych dzieci

Przedszkolaki i uczniowie potrzebują znacznie więcej światła niż maluchy. To dlatego, że większość czasu spędzają przy biurku, odrabiając lekcje. Tutaj niezbędna okazuje się lampka stołowa, która zapewni dziecku komfort podczas nauki. Najbardziej praktyczny jest model obrotowy, ze zginanym ramieniem oraz główką.Ustawmy go tak, aby dziecko praworęczne miało miało źródło światła z lewej strony, a leworęczne z prawej.

lampa biurkowa dla starszych dzieci

Pinterest.com