Jak wybrać oświetlenie do łazienki?

Łazienka to bardzo ważne miejsce w każdym domu. Znajdujemy się w nim każdego ranka i wieczora, odbywając codzienną toaletę. Dlatego ważne jest, aby pełniła w 100% swoje funkcje. Odpowiednie oświetlenie pomoże nam nie tylko przy przyszykowaniach do pracy czy szkoły, ale także bez problemu odmienimy swoje wnętrze. Zobacz, jak wybrać idealne oświetlenie do łazienki.

Idealne oświetlenie

Najlepszym rozwiązaniem jest zakup oświetlenia głównego – pozwala ono rozjaśnić całe pomieszczenie przy jednym zamachu. Główne światło powinno docierać wszędzie, dlatego idealnym wyjściem będzie plafon sufitowy o jasnym kloszu. Dzięki niemu uzyskamy jasne oświetlenie, a dodatkowo bez trudu je wyczyścimy z kurzu czy osadów. Oprócz tego możemy postawić na żarówki halogenowe, które są bardzo mocne i jasne. Równomiernie roznoszą światło po całym pomieszczeniu. Dodatkowo możemy je rozplanować po całej łazience, także wybierając długie żarówki lub taśmy LEDowe.

Two young women applying makeup in a nightclub bathroom

Oprócz tego możemy również postawić na światło miejscowe. Znakomicie sprawdzi się zwłaszcza pod prysznicem albo dookoła lustra. Dzięki niemu możemy lepiej oświetlić te części pomieszczenia, na których nam szczególnie zależy. Dobrym rozwiązaniem jest także oświetlenie miejsca przy wannie. Uzyskamy bardziej romantyczną atmosferę.

Efekty świetlne w łazience

Na co można zwrócić uwagę? Na specjalne oświetlenie miejsc dekoracyjnych. Masz szafkę łazienkową? Podkreśl ją stosując wszelkiego rodzaju akcenty świetlne, np. taśmowe. Takie paski dyskretnie podkreślą wnętrze dając niesamowity efekt. Oprócz tego nie zapominaj o tym, co najlepiej sprawdzi się w każdej łazience – wybierz świece oraz świeczniki, które zapewnią Ci absolutnie romantyczny wystrój.

Towels, soaps, flowers and candles on mat background.